Zadania w świecie RPG – na czym głównie polegają?

Większość gier RPG opiera swój system rozgrywki na ?Questach?, czy to z wątku głównego, czy ?questów? pobocznych. Warto zaznaczyć, że oprócz zabijania stworów, zbierania przedmiotów czy ?craftingu?  wykonywanie zadań jest  dostarczy bohaterom największą ilość doświadczenia.
W przypadku zadań z wątku głównego, twórcy często starają się przekazać do wykonania bardziej skomplikowane zadania, a dodatkowo wyróżniające się na tle konkurencji. Zupełnie odwrotnie jest w misjach pobocznych, praktycznie w każdej produkcji będą wyglądały tak samo, a przynajmniej opierały się o te same założenia. Podejmując się dodatkowego zlecenia nasza postać będzie musiała wykonać jedną z trzech najczęściej spotykanych  czynności:
Zabić określoną ilość stworów. Przeszukać okoliczny teren i zebrać wymagane przedmioty, rośliny, skóry zwierząt itp. Pójść w znaczone miejsce i odebrać ?specjalną przesyłkę, a następnie wrócić z powrotem w to samo miejsce. Jak łatwo zauważyć zadania te są raczej nudne i co najgorsze dla wielu graczy po prostu wtórne. Ciężko jednak oczekiwać od twórców gier aby ich zadania poboczne były wyjątkowe, a dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze wydłużałoby to czas pracy nad produkcją, a po drugie nie każdy gracz jest zainteresowany ich wykonywaniem. Istnieje duża ilość fanów gier RPG, która skupia się tylko i wyłącznie na zakończeniu wątku głównego.
Pomimo tego, że większość produkcji posiada podobne zadania to gry RPG różnią się od siebie w znacznym stopniu choćby oprawą graficzną, światem czy właśnie zadaniami z wątku głównego.

about author

admin

related articles

1 Comment

  • Blachy trapezowe, agencja detektywistyczna

    10/01/2016 at 14:22

    Chętnie zareklamowałbym na waszym portalu mój blog internetowy.