Wygląd postaci w grach cRPG

Produkcje z gatunku cRPG nie skupiają się w znaczącym stopniu na możliwości ingerencji w wygląd bohaterów. Często decydują się jednak na podstawowe zmiany odnośnie postaci, t. j. zmiana koloru włosów, czy rysów twarzy.
Gry RPG nie są symulatorem życia, jak The Sims i trudno oczekiwać żeby gracz miał wpływ na ingerowanie w znacznym stopniu w wygląd swojej postaci. Dodatkowo nasza postać wraz z biegiem rozgrywki będzie zdobywała nowy ekwipunek i jej wygląd będzie zależny od przedmiotów, które zdecyduje się przyodziać. Dlatego też większość produkcji skupia się tylko i wyłącznie na zmianach wyglądu od szyi w górę. Największą rozmaitością mogą pochwalić się fryzury oraz zarost. W niektórych grach można spotkać również bardziej rozbudowany system zmiany wyglądu. Gracze w nich mają możliwość płynnej zmiany rysów twarzy. Mogą również dodać blizny lub tatuaże. Wygląd stanowi często istotny aspekt w grach MMORPG, w których to za kilka dolarów można dokupić wyjątkowy element ubioru, czy po prostu zrestartować wygląd swojej postaci i ustalić go na nowo bez konieczności rozpoczynania nowej rozgrywki.
Dobrze rozwinięty system personalizacji postaci w grach RPG nie jest na pewno czynnikiem decydującym o ich popularności. Fajnie jest jednak móc chociaż w niewielkim stopniu wpłynąć na wygląd naszej postaci. Dla wielu osób bardzo ważna jest oryginalność, dlatego też liczą na jak największe możliwości zmian w wyglądzie postaci. Z reguły w nowszych produkcjach będziemy mieli bardziej rozwinięty system personalizacji bohatera pod względem wyglądu.

about author

admin

related articles

1 Comment

  • Czarter Mazury

    10/01/2016 at 14:23

    W końcu kolejny ciekawy artykuł na witrynie.