World of Warcraft – legendarne MMORPG

Można stwierdzić z czystym sumieniem, że gra World of Warcraft jest obecnie największym fenomenem w świecie gier komputerowych i trudno przypuszczać żeby w najbliższym czasie jakakolwiek inna produkcja potrafiła zebrać ponad 10 mln graczy regularnie opłacających abonament.
World of Warcraft na dzień dzisiejszy już nie powala grafiką, nie jest innowacyjna, a ostatnie dodatki, które wychodzą średnio co 2 lata nie wprowadzają do gry nic nowoczesnego. Oczywiście nie oznacza to, że są bezwartościowe, po prostu dzięki nim możemy zwiedzać całkiem nowe lokacje, walczyć z nowymi Bosami, czy od czasu do czasu, spotkać się z jakąś nową mechaniką. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet obecnie liczba aktywnych abonentów WoW-a osiąga ponad 5 mln miesięcznie. Oczywiście mogłoby się wydawać, że choćby takie produkcje jak League of Legends mogą zagrozić legendarnej pozycji World of Warcraft. Obecnie LoL gromadzi więcej fanów przed monitorami wciągu miesiąca, aczkolwiek należy pamiętać, że nie muszą oni wykupywać abonamentu umożliwiającego grę.
Do World of Warcraft należy wiele rekordów i bez cienia wątpliwości można zaliczyć ją do jednej z najlepszych produkcji wszechczasów, która dodatkowo utrzymuje się już na rynku 11 lat i trudno oczekiwać, że jakakolwiek inna produkcja zbierze tylu aktywnych abonentów będących w stanie z miesiąca na miesiąc kupować tę samą grę. Wydawać by się mogło, że tak ?stara? gra nie będzie rozwijana, natomiast Blizzard cały czas aktywnie wspiera swoje ?dziecko? i wszystko wskazuje na to, że doczekamy się jeszcze wielu dodatków do tej produkcji.

about author

admin

related articles

1 Comment

  • czarter jachtów motorowych

    10/01/2016 at 14:23

    Pytanie do admina. Jak często będą pojawiały sie nowe wpisy na stronie?