Warto grać w RPG-i?

Większość gier, niezależnie od gatunku, znajduje wielu oddanych fanów, tak samo jest w przypadku gier typu cRPG. Patrząc jednak z punktu widzenia gracza, który nie posiada dużej ilości czasu na rozgrywkę, kluczowym jest fakt wyboru gatunku gier, który zapewni nam maksimum przyjemności.
Gry RPG są o tyle warte uwagi, iż oprócz czystej przyjemności czerpanej z grania, możemy rozwijać umiejętność strategicznego myślenia. Dodatkowo w tych „klasycznych” rozwiązaniach bardzo intensywnie pracuje nasza wyobraźnia. W znacznej ilości produkcji niejako zmuszeni będziemy do intensywnego myślenia i analizowana poczynań naszych bohaterów. Oprócz pozytywnego wpływu komputerowe gry fabularne, a w szczególności te z rodzaju MMORPG sprzyjają możliwości uzależnień. Głównie dzieje się tak z powodu specyficznej konstrukcji tych tytułów, która promuje graczy spędzających długie godziny przy danej produkcji. Wpływ na to ma również ?powolna? rozgrywka, często wykonanie jednego zadania może zająć nam kilka godzin.
Nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy warto grać w konkretne gry. Dla każdego sprawą indywidualną jest wybór ulubionych tytułów. Bez wątpienia można jednak stwierdzić, że gatunek RPG jako jeden z niewielu w wirtualnym świecie może rozwijać umiejętności interpersonalne graczy. Należy jednak pamiętać o głównym założeniu gier. Mają one przede wszystkim dostarczać rozrywki i wypełniać wolny czas. Dlatego też najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybieranie gier powinien mieć nasz gust.

about author

admin

related articles

1 Comment

  • pawko

    10/01/2016 at 14:22

    Pozostawiam po sobie jakiś ślad na blogu:)

Popularne teksty: