Spotkania w sieci

Nieczęsto zdajemy sobie sprawę, jak wielką część naszego życia opanowuje internet. Nie można wątpić, że jest to bardzo użyteczne narzędzie, które sporo nam ułatwia w dzisiejszych zapracowanych czasach. Już nie musimy wychodzić z domu, by zrobić zakupy, czy obejrzeć ciekawy film. Musimy jednak pamiętać, że internet jest także miejscem bardzo niebezpiecznym i tylko zachowanie pewnych zasad bezpieczeństwa może nam pomóc w uniknięciu pewnych zagrożeń.
Spotkania w sieci to szczególnie drażliwy temat, jeśli chodzi o internetowych oszustów. Bardzo często podszywają się oni pod inne osoby i poszukują ludzi spragnionych kontaktu z innymi. Wprawiony oszust potrafi w ten sposób wyłudzać pieniądze od kilkunastu osób na raz, a to już składa się na spore sumy.
Musimy pamiętać, że za żadne skarby nie powinniśmy nikomu w sieci podawać żadnych prywatnych danych, a już pod żadnym pozorem nie wolno nam przekazywać nikomu choćby drobnych sum pieniędzy. Internetowy oszust potrafi uwić wokół swojej ofiary tak zręczną sieć kłamstw, że nie ma ona szans się w niej połapać.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: