RPG w starym stylu. Jak wyglądały sesje?

Zabawa dająca mnóstwo frajdy jest stosunkowo tania, a raz zakupione rekwizyty będą nam służyć przez wiele lat. Największym kosztem będzie zaopatrzenie się w podręcznik opisujący mechanikę gry i ułatwiający prowadzenie rozgrywki mistrzowi.
Przedmioty, które są niezbędne do dobrej zabawy:
Karty postaci – zawierają opis bohatera, jego umiejętności, pochodzenie, wybraną klasę itp. Dodatkowo zapisywane będą na niej dodatkowe informacje, jak i zmieniające się statystyki bohatera. Wprowadza to porządek do gry.
Kości – chociaż istnieją gry fabularne, w które można grać bez użycia kości, do większości rozgrywek będzie potrzebny podstawowy zestaw składający się z kości k4, k6, k8, k10, k12. Często wykonując akcję konieczny będzie rzut odpowiednią kostką. Ich brak może popsuć nawet najlepiej zapowiadającą się sesję.
Oprócz wyżej wymienionych rzeczy, do klimatycznej rozgrywki może przydać się odpowiednia aranżacja. Gracze mogą przebrać się za odgrywane postacie, a mistrz gry wprowadzi odpowiednią atmosferę dzięki dobrze dobranej muzyce. Dla ułatwienia dobrze jest również przyszykować kilka pustych kartek, zawsze mogą się przydać do narysowania mapy czy zapisania ważnej informacji.
Jak widać, żeby zacząć swoją przygodę z grami RPG nie trzeba posiadać zasobnego portfela, a najważniejsza podczas zabawy jest tak naprawdę wyobraźnia i chęć do miłego spędzenia czasu w gronie znajomych. W obecnych czasach nie będzie problemu ze zdobyciem wszystkich potrzebnych elementów, handel internetowy jest tak dobrze rozwinięty, że skompletowanie zestawu do gry wymaga tylko kilku kliknięć.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: