Rpg w formcie free to play

Model Free to play jest od kilku lat bardzo popularnym rozwiązaniem. Polega na udostępnianiu treści gry dla graczy bez opłat a czerpaniu z zysków z mikro płatności. Nie trzeba długo szukać żeby odnaleźć gry RPG w tym stylu.
Należy jednak zwrócić uwagę, że często gry tego rodzaju są niezbalansowane ze względu na możliwość uzyskania lepszego ekwipunku poprzez zakupy, za które przyjdzie nam zapłacić prawdziwą walutą. W świecie ?darmowych? gier króluje gatunek MMORPG. Chcąc cieszyć się rozgrywką warto chwilę poszukać odpowiedniej produkcji, w której można osiągnąć takie same rezultaty zarówno za walutę zdobywaną w grze jak i prawdziwe pieniądze. Takie produkcje cieszą się zazwyczaj większą popularnością, gracze doceniają możliwość rywalizacji na wyrównanym poziomie bez konieczności wydawania gotówki. Doskonałym przykładem jest najpopularniejsza gra MOBA ?league of legends?. Twórcy posiadają ogromne zyski, a waluta Premium nie daje żadnej przewagi w grze. Oczywiście w świecie rpgów też znajdziemy takie produkcje. Niedawno na model free to play przeszła gra WILDSTAR. Bardzo ciekawa produkcja nawiązująca w wielu elementach do World Of Warcraft przyciąga sporą ilość graczy. Obecnie trudno stwierdzić jak dokładnie będzie wyglądała sytuacja z płatnościami. Każdy może jednak samodzielnie sprawdzić to za darmo.
Co ciekawe, produkcje z gatunku free to play przynoszą często większe zyski niż sprzedaż tradycyjna. Na plus takich gier wpływa możliwość ich darmowego przetestowania w pełnym wymiarze.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: