RPG, a MOBA

RPG przez wiele lat stało na szczycie gier komputerowych. Trend zaczął jednak się zmieniać za sprawą gier typu MOBA. Zarówno League of Legends jak i Dota 2 przynoszą co roku ogromne zyski, a na dodatek już nie tak młode produkcje, codziennie zyskują nowych graczy.
Mobę najbardziej odróżnia, zamknięcie rozgrywki w pojedynczych meczach trwających średnio około 40 minut oraz bardzo silne nastawienie na grę drużynową. Nie jesteśmy w stanie samemu prowadzić rozgrywki, gdyż każde spotkanie prowadzone jest w drużynach składających się głównie z pięciu graczy. Drugą, bardzo ważną różnicą jest darmowy dostęp do gry, każdy zainteresowany po rejestracji i pobraniu klienta może rozpocząć rozgrywkę w ulubionym uniwersum. Gry MOBA są również bardzo chętnie oglądane przez setki fanów na całym świecie, a ostanie mistrzostwa świata w Lol?u zgromadziły łącznie ponad 32 milinów widzów. Wydarzenia e-sportowe coraz częściej przypominają standardową rywalizację sportową, a z roku na rok coraz lepiej realizowane są transmisje z wirtualnych meczów, a sami gracze zarabiają pieniądze pozwalające na godny byt, a przede wszystkim mogą skupić się tylko na rozwijaniu swoich umiejętności.
Wyżej wspomniane różnice sprawiają, że coraz częściej wspomina się o spadku popularności na rzecz Moby. Faktycznie nawet w statystykach można zobaczyć ten trend. Należy jednak pamiętać, że ogólnie pojęty rynek gier komputerowych jest bardzo pojemny i każdy gatunek znajdzie w nim swoje miejsce. Transmisje z wydarzeń e-sportowych nakręcają obroty wszystkich gier komputerowych, nie tylko tych najchętniej oglądanych.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: