Rozwój postaci, podstawą RPG-ów

Niezależnie od rodzaju Rpega w jaki przyjdzie nam grać nieodłącznym elementem rozgrywki będzie rozwój postaci. Możliwość spersonalizowania bohatera, a co więcej dostosowania jego umiejętności do naszych potrzeb jest tak ważna, że z cudem graniczy znalezienie gry, która byłaby pozbawiona tego systemu.
Rozwój postaci najczęściej związany jest z jej awansem na kolejne poziomy. Odbywa się to głównie dzięki wykonywaniu zadań albo pokonywaniu wrogów. Wraz ze wzrostem levelu istnieje możliwość wybrania dodatkowej umiejętności czy specjalizacji. Jeżeli np. zdecydujemy się żeby nasza postać wyspecjalizowała się w obsłudze łuku, wzrosną obrażenia zadawane za pomocą tej broni. Podobnie jest w przypadku umiejętności, możemy dać naszej postaci możliwość uleczenia itp. Oczywiście przykłady tutaj przedstawione to tylko wierzchołek góry lodowej, możliwości rozdysponowania punktami umiejętności czy specjalizacji są tak duże, że każdy znajdzie coś dla siebie. Udostępnienie tak dużego wyboru sprawia, że trudno znaleźć dwie tak samo skonstruowane postacie ,a wprawieni gracze będą szukać idealnego zastosowania do każdej rozgrywki.
Rozwój postaci był jest i można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że będzie jednym z najważniejszych aspektów gier RPG. Możliwości wyboru pomiędzy postaciami jest ogromna, jeżeli zechcemy możemy zostać magiem, kapłanem, druidem, wojownikiem itd. Przy tak dużych rozbieżnościach bardzo ważna jest aby gra przedstawiała w taki sposób rozwój postaci, żeby nawet niedoświadczony w świecie rpg-ów gracz mógł łatwo je zrozumieć.

about author

admin

related articles