Przedmioty zwykłe kontra legendarne, magiczne

W fabularnych grach komputerowych zdobywany ekwipunek jest jedną z najważniejszych rzeczy oraz pozwala zwiększyć obrażenia i podstawowe statystyki naszego bohatera. Często w takich grach możemy spotkać się z mechaniką, która oprócz zwykłych, standardowych przedmiotów ma do zaoferowania ulepszone w jakiś sposób, często nazywane magicznymi lub legendarnymi.
Może zdarzyć się, że będziemy posiadali dwa przedmioty o takiej samej nazwie ale jeden z nich będzie posiadał lepsze statystyki. Znaczy to nie więcej niż to, że jeden z przedmiotów został ulepszony np. za pomocą ?zaklinania? i teraz posiada zwiększone statystyki. Niektóre produkcje dają graczom możliwość podniesienia statystyk posiadanego ekwipunku dzięki specjalnym umiejętnościom i przy wykorzystaniu koniecznych przedmiotów. W grach typu hack? n slash mamy do czynienia z dużą ilością zdobywanego ekwipunku z różnych kategorii. Najbardziej pożądane, a jednocześnie najrzadziej spotykane są tzw. przedmioty legendarne, które potrafią w największy sposób wpłynąć na poprawę statystyk naszych postaci.
Często przewaga uzyskana dzięki takim przedmiotom jest bardzo duża i spora ilość graczy decyduje się na wielogodzinne poszukiwania tego typu rzeczy. Przy odrobinie szczęścia można zdobyć wymarzony przedmiot po kilku minutach gry. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko. Należy także pamiętać, że one same nie wygrają za nas walki, w której oprócz zadawanych obrażeń liczy się też strategiczne podejście, a dodatkowo trzeba również dobrać odpowiedni rodzaj broni pod aktualnego przeciwnika.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: