Podróżowanie w grach RPG

Eksploracja świata w rpgach jest ich nieodłącznym elementem. Przez otwarty świat posiadamy możliwość swobodnego poruszania się i udania się wszędzie, gdzie tylko sobie zażyczymy. Często wykonywane zadania zmuszą nas do pokonywania dużych odległości oraz skomplikowanych lokacji.
Większość gier posiada dobrze stworzone mapy całego świata oraz poszczególnych lokacji w celu ułatwienia podróży. Każdy fan eksploracji będzie chciał samodzielnie pokonać drogę w całości przy okazji oddając się zbieraniu ciekawego wyposażenia i ewentualnej walki z napotkanymi stworami. Nie każdy gracz jednak posiada odpowiednią ilość czasu i chęci do tego typu podróży. Dlatego też większość produkcji umożliwia przyspieszony sposób przemieszczania się z lokalizacji A do B. Takie rozwiązanie wymaga często małej opłaty. Należy jednak zwrócić uwagę, że odbywa się błyskawicznie i pozwala zaoszczędzić naprawdę dużą ilość czasu. W zależności od rodzaju gry możemy spotkać się z mapami, które wyświetlane są bezpośrednio na ekranie rozgrywki oraz takimi, które uzyskamy wybierając odpowiednią pozycję z menu.
Przemieszczanie się po świecie i jego eksploracja stanowi nieodłączny element gier fabularnych. Dlatego bardzo cenna jest możliwość korzystania z mapy w odpowiednim momencie, szczególnie gdy do czynienia mamy z lokalizacją o dużej ilości rozgałęzień o sporym obszarze. Nie zawsze jednak mapy postawią cały świat otworem przed graczem i odkrycie danego kawałka będzie wiązało się z koniecznością podróży w wybrane miejsce.

about author

admin

related articles