Pireneje kolejka wąskotorowa

Wycieczka w Pireneje

Nie każdy lubi spędzać leniwe wakacje. Mimo iż zdecydowana większość osób podczas urlopów wyjeżdża do krajów nadmorskich lub państw leżących nad oceanami, pozostała część wczasowiczów woli aktywnie wykorzystać te wolne chwile. Dla nich najlepszym celem podróży okażą się Pireneje. To pasmo górskie należące do Francji i Hiszpanii, które przyciąga do siebie wspinaczy z dosłownie całego świata.

Oczywiście do takiej górskiej wycieczki należy się odpowiednio przygotować. Trzeba poznać swojego przeciwnika, czyli szczyt, na który człowiek zamierza się wspinać. Mimo iż Pireneje nie są może najwyższymi górami w Europie, dla przeciętnego Polaka okażą się one sporym wyzwaniem – zwłaszcza ich najsłynniejsze szczyty. Osoba, która nigdy wcześniej nie uprawiała żadnych sportów, w żadnym wypadku sobie z nimi nie poradzi i trzeba się z tym liczyć. Oczywiście można też po prostu spacerować po dolnych rejonach gór, powoli się do nich przyzwyczajając. Od czegoś trzeba w końcu zacząć i każdy wspinacz tak właśnie postępował.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

about author

admin

related articles