Mobilne RPG

Rozwój systemów mobilnych, a głównie iOS-a i Androida przyczynił się do pojawienia się rpgów na innych platformach niż PCty i konsole. Posiadając średniej klasy telefon można zagrać w naprawdę ciekawe produkcje.
Obecnie mamy możliwość zakupienia kilkudziesięciu tytułów o tematyce RPG. Najbardziej jednak dopracowane są produkcje, które już wcześniej miały premierę na innym sprzęcie. Chodzi tutaj np. o Baldur?s Gate oraz Ice Wind Dale. Są to klony produkcji wydanych kilkanaście lat temu i uważanych przez wielu za klasyki rpgów wykonanych w technice rzutu izometrycznego. Największą różnicę stanowi system sterowania, który został specjalnie szykowany do urządzeń z dotykowym wyświetlaczem. Gry ?chodzą? bardzo płynnie, gdyż większość telefonów średniej i wyższej półki posiada dzisiaj lepszą specyfikację niż komputery graczy w 90-ych latach ubiegłego wieku. Urządzenia mobilne proponują również całkowicie autorskie rozwiązania, w przeciwieństwie do wyżej  wymienionych w darmowej wersji.
Chociaż obecna technologia pozwala nam na grę w bardziej skomplikowane tytuły, to należy pamiętać, że granie na urządzeniach przenośnych jest bardziej uciążliwe, zabiera więcej czasu, a dodatkowo musimy skupiać wzrok często na małych wyświetlaczach. Dlatego jeżeli decydujemy się już na podjecie przygody z ?mobilnym? rpgiem, to warto wyposażyć się w tym celu w tablet, który posiada duży ekran o wysokiej rozdzielczości. Ułatwi nam to sterowanie i zwiększy komfort rozgrywki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby cieszyć się z zabawy na naszym smartfonie.

about author

admin

related articles