MMORPG – to może uzależniać

Oprócz rozrywki i przyjemności z grania trzeba pamiętać również o umiarze w swoich działaniach. Gry MMORPG wręcz zachęcają do spędzania setek godzin przed monitorem. Wykonywanie nowych zadań, zdobywanie nowych elementów ekwipunku czy  komunikowanie się z innymi graczami wzbudzają ciągłą chęć zagrania, a ?jeszcze tylko 15 minut? przeradza się w kilka, a w skrajnych przypadkach, w kilkanaście godzin.
Gry tego typu tworzone są w taki sposób, żeby niejako promować osoby spędzające więcej godzin z grą. Im dłużej wykonujemy zadania, tym większy mamy poziom, lepszy ekwipunek itp. Możliwość walki z innymi graczami pokazuje natomiast ile nam jeszcze do nich brakuje, co również zachęca do dłuższego grania i dogonienia tych najlepszych. Zdrowa rywalizacja nie jest oczywiście niczym złym. Warto jednak zastanowić się, czy przypadkiem czas jaki poświęcamy na granie nie jest zbyt długi. Jak w każdym przypadku, uzależnieni nie widzą problemu i wydaje im się, że są w stanie to kontrolować, rzeczywistość szybko jednak weryfikuje te fakty. Gry komputerowe uzależniają wyłącznie psychicznie i i bardzo trudno będzie sobie poradzić z wyjściem z ?nałogu? bez pomocy profesjonalistów.
Oczywiście można uzależnić się od każdej gry, aczkolwiek MMORPG sprzyja spędzeniu dużej ilości czasu przed monitorem. Trzeba pamiętać, że producentom zależy najbardziej na graczach, którzy poświęcają ich grze dziesiątki godzin. Dlatego nie można ich winić za uzależnienia i samemu kontrolować swoje poczynania w wirtualnym świecie.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: