Minusy gier RPG

Gry RPG posiadają ogromne rzesze fanów, aczkolwiek nawet w najlepszych produkcjach można doszukać się kilku niuansów wpływających na obniżenie pozytywnych wrażeń z rozgrywki. Najczęstszymi wadami komputerowych gier fabularnych są:
– długie okresy bez zmiany wydarzeń. Często żebyśmy się posunęli dalej w fabule musimy spędzić dużo czasu w danej lokacji na wyszkolenie naszych postaci.
– wtórne i powtarzające się w większości gier zadania poboczne, polegające ciągle na tym samym i nie wnoszące nic nowego do rozgrywki.
– często walka ze stworami zajmuje bardzo dużo czasu, a na wyższych poziomach będziemy zmuszeni kilkukrotnie podejść do tej samej walki.
– gry wydawane od 2009 roku coraz częściej posiadają krótsze wątki główne i gdy nam się wydaje, że gra zaczyna się rozkręcać i w końcu nas zaciekawi okazuje się, że to już koniec podstawowej linii fabularnej.
– również w nowych produkcjach tak chętnie reklamowany otwarty świat nie jest wcale taki duży, a krajobrazy powtarzają się w co drugiej lokacji.
Oczywiście powyższe minusy nie występują w każdej grze, aczkolwiek są najczęściej spotykanymi w świecie rpgów. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkim takie błędy muszą przeszkadzać. Każdy od gry oczekuje czego innego. Dla jednego będzie liczyła się dobra grafika i otwarty świat, a kto inny zwróci uwagę na fabułę i ciekawe ?questy?. Pamiętać jednak należy, że poczynając od najstarszych rpgów dużą rolę odgrywa rys fabularny i trudno znaleźć w historii gier RPG produkcję, która byłaby pozbawiona tej części i odniosła sukces.

about author

admin

related articles