Korzyści wynikające z gry w karty

Choć trudno upierać się przy twierdzeniu, że karty nie cieszą się popularnością w środkach masowego przekazu, nie można nie zgodzić się z tym, że sposób ich przedstawiania może budzić kontrowersje. Choć zwolenników gry w karty nie brakuje zarówno w naszym kraju, jak i na wszystkich innych kontynentach świata (w Internecie bez trudu natrafimy na więcej informacji dotyczących zasięgu terytorialnego kart i ich popularności), w mediach pojawiają się przede wszystkim ich przeciwnicy sugerujący, że są one tak samo niebezpieczne, jak gry w kasynach, obstawianie wyników meczów piłkarskich oraz inne formy hazardu. Czy oznacza to, że karty nie mają żadnych zalet sprawiających, że warto byłoby zwrócić na nie uwagę? Na szczęście osoby, które wyciągają podobne wnioski nie mają racji.

Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście to, że zwycięzcą gry w karty niemal nigdy nie jest osoba przypadkowa. Dzieje się tak dlatego, że karty wymagają od graczy umiejętności logicznego myślenia, szybkiego kojarzenia pozornie nieistotnych faktów, a nawet – umiejętności przewidywania z pewnym wyprzedzeniem ruchów przeciwników. Co więcej, umiejętności niezbędnych do dobrej gry w karty nie zdobywa się w sposób przypadkowy. Zazwyczaj do doskonalenia się prowadzi trening i umiejętność uczenia się na własnych błędach, grając w karty opanowujemy więc umiejętności, którymi nie pogardzimy także w innych sferach życia.

Warto zwrócić uwagę i na to, że gry karciane kształtują charakter i pomagają w zdobywaniu umiejętności, które później przydają się również w codziennym życiu. Naprawdę dobry gracz jest przecież cierpliwy i opanowany, jego znakiem rozpoznawczym jest zaś i to, że potrafi ukrywać swoje prawdziwe emocje i nie zdradzać się z nimi nawet wówczas, gdy pokusa jest naprawdę silna. Tego rodzaju umiejętności przydają się zarówno w trakcie nawiązywania relacji towarzyskich, jak i w miejscu pracy, gdy zaś inni opanowują je ucząc się na własnych błędach, entuzjasta gry w karty nie ma z tym najmniejszego problemu.

Osoby chętnie grające w gry karciane mają przy tym świadomość tak swoich mocniejszych, jak i słabszych stron. Gra w karty kształtuje charakter, jej zaletą jest jednak i to, że potrafi obnażyć nasze niedoskonałości uświadamiając nam, jak wiele brakuje nam jeszcze do perfekcji. Dzięki temu możemy pozbyć się przesadnie dużego mniemania o sobie i zacząć intensywną pracę nad tym, aby się zmienić.

about author

admin

related articles