Kompozycja drużyny, jak dobrać odpowiednią?

Duża ilość gier RPG polega na stworzeniu drużyny i wykonywaniu zadań razem. Zabierając się za grę ważne jest aby odpowiednio dobrać członków drużyny i stworzyć taki zespół, który będzie gotowy wyjść obronną ręką z każdej sytuacji.
Preferencje co do wyboru bohaterów drużyny są często odmienne i ilu graczy tyle tak naprawdę kompozycji możemy zobaczyć. Trudno jednak sobie wyobrazić grę bez kilku podstawowych postaci, a mianowicie:
Mag, czarnoksiężnik itp. Postać konieczna do zadawania dużych obrażeń za pomocą czarów, często również utrudniając życie przeciwnikom poprzez rzucanie czarów defensywnych. Wojownik, barbarzyńca itp. Bohater którego zadaniem będzie skupienie na sobie obrażeń oraz zadawanie potężnych cisów w walce wręcz. Kapłan, druid itp. Członek drużyny odpowiedzialny za wspieranie swojego zespołu, skupia się głównie na leczeniu zranionych postaci oraz rzucaniu czarów podnoszących statystyki sprzymierzeńców lub osłabiających wrogów. Łotrzyk- najbardziej przydatny poza walką, jego głównym zadaniem jest włamywanie się do zamkniętych lokacji, okradanie, skradanie się i co najważniejsze wyszukiwanie i rozbrajanie pułapek. Oczywiście nie  zawsze trzeba dokładnie taki zespół skompletować.  Najważniejsze jest jednak, żeby podczas wybierania znać podstawowe mechaniki postaci i wiedzieć co danym bohaterem będziemy mogli zrobić i jak wpłyniemy na rozgrywkę.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: