Kickstarter – platforma startowa dla wielu nowych produkcji z gatunku RPG

Kickstarter jest platformą umożliwiającą wspieranie pomysłów młodych twórców. Odnosi się do wielu dziedzin życia codziennego, ale również w bardzo dużym stopniu skupia się na grach komputerowych.
Cały system, wydawać by się mogło, jest banalnie prosty: jedna osoba posiada pomysł na nową grę, ale brakuje jej pieniędzy. Wtedy też opisuje cały swój plan na wyżej wspomnianej platformie z zaznaczeniem jaka kwota dofinansowania ją interesuje. Później musi uzbroić się w cierpliwość i poczekać do końca ustalonego przez siebie czasu na wpływy od użytkowników. Często żeby zachęcić do dotacji swojego produktu twórca proponuje za określoną wielkość jednorazowej wpłaty specjalne bonifikaty, np. darmowy dostęp do wczesnych wersji gry, czy inne produkty.
W świecie gier RPG najbardziej popularną produkcją wywodzącą się z Kickstartera jest gra Pilar?s of Ethernity, która dzięki hojności darczyńców zebrała ponad 70 tys. dolarów i mogła zadebiutować na rynku gier komputerowych. Jak się później okazało tytuł zebrał pochlebne recenzje, a co najważniejsze spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród fanów. Gra chwalona była głównie za nawiązanie do plastycznych rpgów i innowacyjnego rozwiązania kilku aspektów gry. Na Kickstarterze pojawiają się również dziesiątki innych interesujących produkcji z gatunku RPG. Z dużą nutą prawdopodobieństwa można przyjąć, że już niedługo na świat wyjdzie kolejna ?perełka? wspomagana przez darczyńców. Pomimo licznych kontrowersji z rozliczaniem zdobytych funduszy, portal pozwala zaistnieć wielu ambitnym twórcom, którzy nie posiadają zasobnego portfela.

about author

admin

related articles