jRPG – o co chodzi?

jRPG to nic innego jak normalna gra fabularna, z tą tylko różnicą, że wskazuje na kraj jej pochodzenia, czyli w tym przypadku Japonię. Największą różnicą jest ich  przeznaczenie. Rzadko kiedy możemy spotkać się z sytuacją, żeby gra ta wydana była na pcta lub urządzenie przenośne, natomiast najczęściej wydawane są na konsole, zarówno stacjonarne, jak i przenośne.
Twórcy gier jRPG bardzo duży nacisk kładą na panujący w grze klimat. Tego typu produkcje odnoszą największe sukcesy w przypadku, gdy wykreowany fantastyczny świat pozwala graczom na dobre przenieść się do wirtualnej rozgrywki. Bardzo specyficzna również jest oprawa audiowizualna. Postacie często inspirowane są z bardzo popularnych w tamtych rejonach mangi i anime. Większość tytułów ?zachęca? gracza do podążania wyznaczoną przez twórców ścieżką bez możliwości wykonywania zadań pobocznych. Różnica w porównaniu do klasycznego cRPG polega również na odmiennym systemie walki, który najczęściej odbywa się w sposób turowy. Najpopularniejszą grą z tego gatunku jest Final Fantasy.
Choć japońskie gry fabularne mają bardzo dużo zwolenników, to jednak są mało popularne w europejskich krajach. Możliwe, że dzieje się tak z powodu bardzo specyficznego klimatu, który tak naprawdę odpowiada tylko fanom anime. Jeżeli jednak zechcemy zagrać w tego typu produkcję, to najlepiej wyposażyć się, albo w konsolę stacjonarną Nintendo Wii lub ewentualnie przenośną Nintendo DS. Największa ilość gier jRPG dostępnych będzie właśnie na tych platformach.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: