Jak stworzyć idealną postać dla siebie?

Praktycznie w każdym rpgu mamy możliwość spersonalizowania i tworzenia postaci, która przypadnie nam do gustu, a co najważniejsze będzie sprawiała dużo przyjemności z gry. Trzeba pamiętać o kilku rzeczach podczas kreowania bohatera, żeby w późniejszym etapie nie żałować początkowych wyborów.
Zabierając się do wyboru należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy brać czynny udział w walce. Jeżeli odpowiemy twierdząco należy wybrać jedną z klas pozwalającą na wykonywanie czynności, które przynoszą nam największą frajdę walki. Natomiast jeżeli odpowiedź będzie negatywna możemy wybrać bohatera z tzw. grupy wspomagającej i rozwinąć go w leczeniu czy podnoszeniu statystyk sojuszników. Niezależnie od tego na co się zdecydujemy, należy pamiętać aby odpowiednio rozdzielić punkty umiejętności, czy też wybrać specjalizację. Jeżeli np. zdecydujemy się na wybór wojownika nie rozwijamy w nim cech, które mają za zadanie wspomaganie rzucania czarów, a skupiamy się na tych odpowiedzialnych za wytrzymałość i zadawane obrażenia.
Zanim przyjdzie nam wybrać postać należałoby się chwilę zastanowić i zdecydować się na tę najlepszą. W przeciwnym razie może się okazać, że w trakcie rozgrywki bohater, którym postanowiliśmy grać nie spełnia naszych oczekiwać, a umiejętności, na które się zdecydowaliśmy kompletnie nie pasują do preferowanego przez nas stylu gry. Oczywiście możemy w takim przypadku zacząć rozgrywkę od nowa już lepiej skonstruowaną postacią, jednak zmuszeni będziemy drugi raz pokonywać te same lokacje i walczyć z tymi samymi przeciwnikami.

about author

admin

related articles