Hack and Slash: RPG dla miłośników walki

Hack and Slash – gatunek gier opary głównie na walce z potworami w dynamicznej oprawie, zdobywaniu doświadczenia i rozwijaniu swojej postaci. Dodatkowo elementem przyciągającym graczy jest możliwość zdobycia tak zwanego ?lootu?.
Rozgrywka pozbawiona jest skomplikowanej warstwy fabularnej, a największą przyjemność mają dawać starcia z całymi hordami przeciwników. Drugim nieodłącznym elementem gier Hack And Slash jest możliwość uzyskiwania coraz to nowych, lepszych przedmiotów. Zwiększają one statystyki naszej postaci, a gracz otrzymuje je praktycznie za każdego pokonanego przeciwnika. Żeby jednak nie było tak łatwo, prawdopodobieństwo ?wydropienia? rzadkiego przedmiotu jest bardzo niskie i niekiedy będziemy potrzebować kilkunastu godzin gry żeby zdobyć ten pożądany. Trzecią cechą charakteryzującą gry tego typu jest dążenie do jak najszybszego podniesienia lvl naszej postaci, a co za tym idzie rozbudowanie statystyk bohatera, którym przyjdzie nam grać. Obecnie na szczycie Hack and Slashów znajduje się seria diablo, na czele z jej 3 odsłoną. Dla wielu fanów i recenzentów gra przewyższa o klasę resztę produkcji z tego gatunku. Potwierdza to doskonała sprzedaż – w nieco ponad półtora roku od premiery gra rozeszła się w 15 milionach egzemplarzy, a twórcy do dziś dbają o rozwijanie swojej produkcji wydając nowe dodatki oraz wprowadzając nowe tryby gry.
Gry z omówionego gatunku dają dużo przyjemności z rozgrywki głównie dzięki efektownej oprawie audio wizualnej. Co więcej idealnie nadają się dla osób poszukujących dobrej zabawy bez konieczności zagłębiania się w fabułę i wykonywania ustalonych zadań.

about author

admin

related articles