Gry fabularne w nowym wydaniu. Action RPG

Gry RPG cieszą się nieustannym  powodzeniem, dzięki czemu osoby odpowiedzialne za ich powstawanie co chwilę próbują odświeżyć jeden z najstarszych gatunków gier. Jednym ze sposobów po jakie sięgają twórcy gier jest połączenie klasycznego RPG z grą akcji.
Na czym to polega? Przede wszystkim pozostają w grze nieodłączne elementy rpegów, rozwój postaci, zróżnicowany ekwipunek, czy możliwość wykonywania pobocznych zadań. Wszystko to jednak zostaje okraszone widokiem z pierwszej osoby oraz zwiększonym dynamizmem rozgrywki. Taki efekt jest głównie osiągany poprzez rezygnacje z długich dialogów na rzecz przyjemnej ?rozwałki?. Dodatkowo gry z gatunku action rpg nie posiadają rozbudowanej fabuły, większość naszych zadań skupiać będzie się na pokonaniu lokacji, zabiciu bossa itp. Również system walki jest zapożyczony z gier akcji, nie spotkamy tutaj bardzo skomplikowanych rozwiązań rzutów na „odbicie”, obronę itp. W walce skupiamy się głownie na unikach i wyprowadzaniu ciosów, bez większego zastanowienia. Gry z gatunku action rpg często są mylone z przygodowymi grami akcji. Dzieje się tak w przypadku gier, które spłycają wpływ statystyk bohatera na rozgrywkę.
Gry typu action RPG są idealnym rozwiązaniem dla osób szukających intensywnej zabawy w dobrej oprawie graficznej oraz zróżnicowanym poziomem trudności. Takie połączenie daje idealną hybrydę dla osób poszukujących gier, przy których nie trzeba spędzić masy czasu żeby skończyć cały wątek fabularny, przy jednoczesnym zachowaniu najciekawszych rozwiązań zaczerpniętych z klasycznych RPG-ów.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: