Ewolucja gier rpg

Gry RPG, z którymi mamy obecnie do czynienia diametralnie różnią się od klasycznych powstałych ponad dwie dekady temu. Największa zmiana to wprowadzenie gier RPG na komputery stacjonarne, a jeszcze później na konsole i sprzęty przenośne.
Klasyczną formułę z mistrzem gry i uczestnikami rozgrywki z biegiem czasu zastąpił komputer umożliwiający prowadzenie rozgrywki w trybie pojedynczego gracza. Pomimo bardzo ciekawych produkcji graczom zaczynało brakować kontaktu z ?żywymi? postaciami, oraz nutki rywalizacji. W momencie, w którym na świecie popularyzował się dostęp do szerokopasmowego Internetu, twórcy gier nie próżnowali i udostępniali coraz to nowe gry z możliwością rozgrywki w trybie ?Multiplayer?. Do prawdziwego przełomu doszło w momencie pojawienia się na rynku nowego gatunku gier komputerowych, a mianowicie MMORPG. Klasyczny model RPG oparty o wcielenie się w daną postać i jej rozwijanie, został udostępniony bardzo dużej ilości graczy naraz. Dokładniej rzecz ujmując, do jednego świata dostęp otrzymywały tysiące graczy mogących ze sobą rywalizować, prowadzić handel itp.  Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się gry typu action RPG. Dzieję się tak głównie za sprawą konsol nowej generacji. Wprowadzenie elementów z gier akcji ułatwia sterowanie za pomocą Pada, a miłośnicy RPG mogą cieszyć się dobrą zabawą również na swoim telewizorze
Rozwój gatunku RPG zaowocował setkami tysięcy nowych graczy spędzających setki godzin przy swoich ulubionych produkcjach. Do tej pory MMORPG zostaje najbardziej dochodową gałęzią rynku gier komputerowych, chociaż coraz bliżej szczytu znajdują się gry typu MOBA, na szycie z League of legends.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: