Dlaczego nie powstają filmy oparte na grach RPG?

Przemysł filmowy w swojej historii już kilkakrotnie sięgał po gry jako inspiracje dla nowych filmów. Nigdy jeszcze jednak nie powstała znana  produkcja oparta o tematykę RPG.
Można by przyjąć, że w większości przypadków bardzo dobrze rozwinięta fabuła to gotowy scenariusz do nakręcenia filmu. Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, jednak przy głębszym przyjrzeniu możemy zrozumieć, że często przygody głównego bohatera gier RPG oparte są na  nieustannej walce. Dodatkowo pomimo trendu obniżającego ilość czasu spędzonego przy głównym wątku gry, przygody bohatera niejednokrotnie trwają ponad dwadzieścia godzin. Nie lada wyzwaniem byłaby próba ich zamknięcia w dwugodzinnym filmie. Należy również zwrócić uwagę, że filmy o podobnej tematyce powstawały i powstają bez konieczności opierania się na grach. Zarówno producenci filmów jak i gier to biznesmeni, dla których najważniejszy jest efekt końcowy, który przyniesie jak największe zyski. Często z tego powodu powstają trudności w sprzedaży praw autorskich.
Coraz częściej jednak mówi się, że legendarna w świecie gra, czy produkcja World Of Warcraft przeniesiona zostanie na srebrny ekran. Biorąc pod uwagę spójny świat wykreowany w grze, a co najważniejsze całkiem inny od wszystkich pozostałych tworów, daje szansę na ciekawą produkcję. Należy również spojrzeć na ilość produkcji opartych o świat Warcrafta. Oprócz sporej ich ilości ważne jest to, że każda z nich odniosła spektakularny sukces w świecie gier komputerowych. Czemu, więc przeniesienie tak ciekawego świata do filmu miałoby się nie udać?

about author

admin

related articles

Popularne teksty: