Crafting – podręcznik małego MacGyvera

Chociaż crafting w grach RPG nie jest najistotniejszy to często będziemy mogli się z nim spotkać w lekko okrojonym wymiarze. Z reguły będzie po prostu mniejsza ilość przedmiotów do stworzenia.
Czym w ogóle jest sam crafting? Najprościej rzecz ujmując, jest to stworzenie z kilku rzeczy jednej, o konkretnej specyfikacji. W grach RPG składanie będzie odbywało się głównie w oparciu o mikstury. Podczas eksploracji świata napotkamy różnego rodzaju przedmioty, czy to te zebrane po zabiciu potworów, czy wolno rosnące. Same w sobie nie będą one posiadały żadnych specjalnych możliwości. Ich przydatność rozpoczyna się dopiero w momencie połączenia z kilkoma innymi rzeczami. Oprócz przedmiotów wykorzystanych do stworzenia danej mikstury potrzebny będzie ?katalizator?. Rzecz, która pozwoli nam na stworzenie danego ?napitku? z zebranych łupów. Dodatkowo w niektórych produkcjach oprócz wyżej wymienionych rzeczy potrzebować również będziemy postaci, która posiada rozwiniętą umiejętność pozwalającą na tworzenie pożądanego ekwipunku. ?Scraftowane? rzeczy możemy użyć w celu zwiększenia statystyk naszego bohatera lub sprzedać u handlarza. Połączone składniki dadzą o wiele wyższą wartość niż w momencie, w którym byłyby sprzedawane oddzielnie.
Crafting nie zajmie w komputerowych grach fabularnych najważniejszego czynnika wpływającego na ich grywalność, aczkolwiek jako dodatkowa funkcja na pewno uatrakcyjni niejedną produkcję. Jako narzędzie mające na celu urozmaicenie rozgrywki nie będzie przeszkadzać graczom, dla których liczy się tylko fabuła i jak najszybciej chcą ukończyć przygodę z głównego wątku.

about author

admin

related articles