Community w grach MMORPG

Gry MMORPG przyciągają setki tysięcy graczy przed monitory, a dodatkowo dają możliwość porozumiewania się w czasie rzeczywistym wszystkim osobom jednocześnie podpiętym do serwera. Gry te nie są przeznaczone tylko do wybranej kategorii wiekowej i często zdarza się, że rozstrzał wiekowy oraz poglądowy jest bardzo duży.
Zebranie w jednym miejscu ludzi o skrajnie zróżnicowanych poglądach często prowadzi do konfliktów. Jeżeli spory byłyby prowadzone na czatach prywatnych nie byłoby w tym żadnego problemu. Dzieje się jednak inaczej i często ludzie obrażają się na czacie ogólnym. Nie sprzyja to rozwojowi społeczności danej gry, która często jest ze sobą skłócona i zamiast promować swoją ulubioną grę poświęca całe godziny na prowadzenie sporów między sobą. Oczywiście dostęp do czatu ogólnego nie powoduje tylko negatywnych skutków. Często gracze będą mogli dzięki temu uzyskać pomoc od bardziej doświadczonych uczestników rozgrywki, czy spotkać się w wybranym miejscu, aby wspólnie wyruszyć w nowe rejony.
Nie raz zdarza się również, że community ze świata wirtualnego przenosi się do tego rzeczywistego. Często organizowane są spotkania fanów danej produkcji i nie jest tajemnicą, że niekiedy zawarte znajomości przeradzają się w długoletnie przyjaźnie, a nawet związki małżeńskie. Oczywistym jest, że tak duży zbiór osób w jednym miejscu może generować spory, czy nawet kłótnie, jednak warto się zastanowić czy sens jest denerwować się podczas gry, która głównie ma dostarczać nam rozrywkę i dobrą zabawę.

about author

admin

related articles

Popularne teksty: