Blachy mosiężne CuZu37

Złomiarz nie zawsze z wyboru…

Widok ludzi, którzy już od samego rana zmuszeni są do zbierania wszelakiego złomu towarzyszy nam niemal każdego dnia. Czy jednak idąc do pracy zastanawiamy się nad ich losem? Czy coś ich zmusza do tego, żeby codziennie zbierać kawałki blach, puszek i innych tworzyw?
Złomiarze – bo tak powszechnie nazywamy ludzi trudniących się tym procederem to często osoby nie tylko biedne, lecz także bezdomne. Oczywiście kwestią otwartą pozostaje pytanie o przyczynę tego, że dany człowiek znalazł się w miejscu w którym jego głównym celem jest znalezienie kawałka blachy, a następnie jego spieniężenie. Często ludzie postronni uważają, że złomiarzem staje się osoba o skłonnościach alkoholowych. Jasnym jest, że nie brakuje takich osób w tej grupie, jednak jak pokazuje doświadczenie pracowników socjalnych czasem zdarzają się bardziej skomplikowane historie. Do rzadkości nie należą przypadki, że ktoś np. posiadał swoją własną firmę jednak na skutek nieszczęśliwego splotu okoliczności popadł w spiralę długów z której już nie zdołał się wydostać. Zatem jeśli na drugi raz zobaczymy osobę dźwigającą kawałek blachy nie oceniajmy jej, lecz starajmy się ją zrozumieć.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit

about author

admin

related articles