1kv Przejezdne podesty

Podesty tarasowe – czy mi to pasuje?

Podesty tarasowe to nic innego jak drewniane płyty, którymi wykłada się przydomowe tarasy, ale doskonale sprawdzą się również na balkonie. Płyty mają kształt prostokąta lub kwadratu i zwykle są stosunkowo proste w montażu, co przy odrobinie dobrej woli pozwala na samodzielne wykonanie posadzki. Zwykle nie ma konieczności zastosowania specjalistycznego sprzętu, klejów czy innych materiałów. Dzięki temu, kosztem niewielkiego nakładu czasu i pieniędzy, możemy cieszyć się urokiem drewnianej posadzki.
Układając na tarasie lub balkonie podesty otrzymujemy piękną podstawę do ciepłych aranżacji. W przypadku niewielkiej powierzchni wystarczy dodać nieco roślin w donicach i drewniane meble ogrodowe by otrzymać przytulne miejsce do wypoczynku. Duże powierzchnie tarasowe pozwalają dodatkowo łączyć naszą aranżację z drewnianymi elementami małej architektury, takimi jak na przykład pergole.
Mniej popularne, ale także spotykane na rynku są podesty wykonane z kompozytu oraz tworzyw sztucznych. Jednak zastosowanie innych materiałów nie gwarantuje dłuższej wytrzymałości tarasu, a posadzka zostanie pozbawiona niektórych zalet drewna. Odczujemy to zwłaszcza, gdy będziemy chcieli na boso wyjść na nasłoneczniony taras w ciepły dzień.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna

about author

admin

related articles

Popularne teksty: